Poľnohospodárske produkty, ako je pšenica, jačmeň, raž, ovos, kukurica a ryža, prechádzajú mnohými fázami od poľa až po továreň. Špecializované procesy, ako je zber, skladovanie, preprava, čistenie, sušenie, triedenie a manipulácia, využívajú sofistikovanú logistiku, aby sa zabezpečilo, že sezónne produkty sa dostanú do mlyna, sladovne alebo iných spracovateľských závodov v perfektnom stave.
Tímová spolupráca medzi výrobcami železa a ocele a spoločnosťou SEW-EURODRIVE - vieme, že dostupnosť strojov je pre vás prioritou!
- Robustné a odolné riešenia, ktoré zabezpečujú plynulý chod výroby deň čo deň
- Najlepšia spoľahlivosť dodávok na trhu, ktorá zabraňuje oneskoreniu plánovaných činností údržby
- Analýzy životnosti vašich existujúcich pohonov (vrátane produktov tretích strán)
- Riešenia na výmenu alebo modernizáciu existujúcich systémov pohonov vrátane rozšírenia kapacity na požiadanie
- Diagnostika poškodenia
- Školenie na mieru pre vašich zamestnancov
- Systematický prehľad všetkých existujúcich pohonov vo vašom závode s odporúčaniami na opravu a výmenu. Tento prehľad priebežne aktualizujeme a sprístupňujeme vám ho online
- Návrhy na optimalizáciu vašej súčasnej stratégie údržby - SEW-EURODRIVE dodáva vysokokvalitné náhradné pohony a náhradné diely v krátkom čase, kedykoľvek ich potrebujete. SEW-EURODRIVE je váš partner pre údržbu prevodoviek (vrátane produktov tretích strán)
- Náhradné diely, ako sú ložiská, tesnenia, ozubené kolesá a pastorkové hriadele
- Vaše pohony opravujeme výmenou vnútorných komponentov a generálnou opravou krytov
- Riešenia založené na našich modulárnych produktoch alebo v prípade potreby riešenia na mieru prispôsobené vašim špecifickým potrebám
Oceliarsky priemysel - kľúčové odvetvie v Európe
Video se nahrává...
Oceliarsky priemysel
Oceľ sa používa ako základný materiál prakticky vo všetkých kľúčových priemyselných odvetviach na svete. Európska únia je po Číne druhým najväčším výrobcom ocele na svete. Celková produkcia EÚ predstavuje 177 miliónov ton ročne, čo zodpovedá jedenástim percentám celosvetového objemu. Výroba a ďalšie spracovanie ocele je dôležitou súčasťou hodnotových reťazcov mnohých spoločností, čo z nej robí kľúčové odvetvie. Úctyhodná inovačná sila tohto odvetvia a jeho úzke prepojenie s inými priemyselnými odvetviami tiež prispievajú k úspechu mnohých ďalších odvetví. Oceliarsky sektor dodáva približne pätinu medziproduktov pre strojársky priemysel a dvanásť percent pre automobilový priemysel. Ďalšími dôležitými odberateľskými odvetviami sú elektrotechnický, stavebný, oceliarsky a kovospracujúci priemysel. Vzhľadom na extrémne a náročné podmienky v mnohých oblastiach výroby ocele sú vysoké nároky kladené aj na technológiu pohonu. V oceliarskom priemysle skutočne záleží na spoľahlivosti všetkých komponentov, preto sú špičkové, robustné prevodovky a elektrické pohony nevyhnutnosťou. Pohonná technika od spoločnosti SEW-EURODRIVE spĺňa požiadavky výrobcov ocele, a preto nájdete naše pohonné jednotky prakticky vo všetkých fázach výroby.
Fázy výroby ocele
Fázy výroby ocele
Výroba ocele je zložitý proces, ktorý si vyžaduje veľké množstvo odborných znalostí. Hlavnou zložkou ocele je železo, ktoré sa ťaží ako železná ruda (oxid železitý) a často sa prepravuje zo zámoria vo forme peliet na ďalšie spracovanie v oceliarňach. Keď tieto pelety dorazia do oceliarne, veľké systémy na manipuláciu s materiálom ich najprv dočasne uskladnia na skladovacích dvoroch. Na rozdiel od peliet sa jemnozrnné rudy nemôžu spracovať vo vysokej peci v takejto jemnozrnnej forme, najprv sa premenia na aglomerát, ktorý je ideálny na použitie vo vysokých peciach. V paralelnom procese v koksovni sa uhlie vypaľuje na výrobu koksu - základného paliva obsahujúceho uhlík, ktorý sa neskôr používa vo vysokej peci. Vo vysokej peci reaguje horúci vyfukovaný vzduch s naloženým koksom a zaručuje vysokú prevádzkovú teplotu, pri ktorej sa oxid železitý mení na tekuté železo. Okrem surového železa pritom vzniká aj troska. Táto troska sa spracováva samostatne a mení sa na jemné granule, ktoré sa následne používajú ako základný materiál - napríklad v cementárenskom priemysle. Po procese vo vysokej peci získané surové železo stále obsahuje veľký podiel uhlíka, ktorý ho robí príliš krehkým na väčšinu aplikácií. To je dôvodom ďalšieho kroku spracovania v oceliarni, ktorý z krehkého surového železa urobí pevnú oceľ. Počas tohto procesu sa železo - stále pri teplote 1 500 °C - prelieva do konvertorovej nádoby. Pridanie kyslíka v tomto bode spôsobí spálenie uhlíka, čím vznikne pevná surová oceľ, ktorá sa teraz môže podrobiť ďalšiemu spracovaniu na všetky druhy použitia. Napríklad pridaním železnej rudy sa získa tekuté železo
Žiadna oceľ bez riešenia pohonu
Žiadna oceľ bez riešenia pohonu
Na technológiu pohonu používanú pri výrobe ocele sa kladú mimoriadne vysoké nároky. Vlastnosti ako spoľahlivosť a kvalita motorov a prevodoviek sú v tomto odvetví obzvlášť dôležité. Na pohonnú techniku používanú vo výrobe ocele sa kladú mimoriadne vysoké požiadavky. Okrem mechanického a tepelného zaťaženia musia riešenia pohonov spĺňať očakávania nízkych prevádzkových nákladov. Najlepšia technológia pohonu je preto nielen spoľahlivá, ale aj nákladovo efektívna pre budúce výzvy. všetko sa začína v prístave, kde deň čo deň portálové žeriavy nakladajú a vykladajú suroviny prepravované na lodiach. Tieto materiály pokračujú vo svojej ceste cez dopravné pásy a miešacie nádrže do koksovacích a aglomeračných zariadení až do vysokej pece. Technológia pohonu je nevyhnutnou súčasťou výroby ocele, a preto musí neustále poskytovať optimálny výkon. V spoločnosti SEW-EURODRIVE rozumieme vašim požiadavkám a naše portfólio produktov sme dokonale prispôsobili týmto potrebám. Bez ohľadu na to, či chcete prevádzkovať portálový žeriav, prepravovať železnú rudu na dopravníkových pásoch alebo plniť vysokú pec surovým železom, naša pohonná technika je na túto výzvu pripravená. Navyše náš modulárny systém znamená, že úroveň výkonu motorov a prevodoviek môžete ideálne prispôsobiť konkrétnej oceliarni, aby všetky komponenty pohonu vždy spĺňali vaše požiadavky.